Komora normobaryczna

Komora normobaryczna — poznaj serce normobarii

Dzisiejsze czasy — choć z jednej strony wyjątkowe i dające nam masę możliwości — zostawiają też ślad na naszym zdrowiu. Wszechobecne spaliny, niebezpieczny smog, niższa jakość żywności, a do tego nieustanny pośpiech, oto główne czynniki, które sprawiają, że musimy borykać się z mnóstwem uciążliwych dolegliwości, jak też z chronicznym złym samopoczuciem. Jeśli dołożymy do tego choroby cywilizacyjne, jak na dłoni widać, że nasz organizm toczy nieustanną walkę, co gorsze odbywa się ona w środowisku nie do końca mu sprzyjającym.

Na pomoc przychodzi normobaria i przełomowe komory normobaryczne. Mamy świadomość, że nie każdy wie, z czym ma do czynienia, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik po tym niezwykle ciekawym zagadnieniu. Zapraszamy do lektury.

 
ulotki normobaris

Normobaria — co to takiego?

Normobaria jest coraz bardziej popularna. To fakt, który niesamowicie nas cieszy, jednak dążymy do tego, aby tempo popularyzacji tej szczególnej metody było jeszcze większe. Chcemy edukować, ponieważ tylko wówczas coraz więcej osób będzie świadomie korzystać z komór normobarycznych. Już dziś opinie na ich temat są wyjątkowo pozytywne, jednak zdajemy sobie sprawę, że najlepsze dopiero przed nami.

Czym więc jest normobaria? Według nas to rozwiązanie wielu problemów, prawdziwie przełomowy sposób na lepsze zdrowie i wyższy komfort życia. Głęboko wierzymy, że każdy, kto choć raz skorzysta z komory normobarycznej, będzie chciał do niej regularnie wracać.

wnętrzne komory normobarycznej

Komora normobaryczna i panujące w niej warunki

Wspominaliśmy już o specyficznych warunkach, które są niezbędne do przeprowadzenia terapii normobarycznej, nadszedł czas, aby je przybliżyć. Po długich badaniach doktor Jan Pokrywka doszedł do wniosku, że na uzyskanie optymalnych dla naszego organizmu warunków ma wpływ kilka czynników. Chodzi tutaj o poziom natlenienia powietrza, zawartość dwutlenku węgla, wodoru oraz panujące ciśnienie. Powinny one mieć następujące wartości:
wodór około
%
tlen do
%
dwutlenek węgla około
%
ciśnienie do
hPa
Osiągnięcie takich warunków jest możliwe dzięki wykorzystaniu komór normobarycznych, które generują je w zamkniętym obiegu.

Poznaj normobarię, rewolucyjny sposób na lepsze zdrowie

Gdybyśmy zapytali Cię, gdzie panują warunki idealne do życia, zapewne bez cienia zawahania się wskazałbyś na naszą planetę. Miałbyś rację, jednak… nie do końca. O co w tym wszystkim chodzi? Już tłumaczymy. Owszem, nie możemy żyć nigdzie indziej, natomiast wcale nie oznacza to, że lokalne warunki są dla nas optymalne.

komora normobaryczna

Przez lata panował taki pogląd, ale z czasem okazało się, że idealne warunki znacząco różnią się od tych, w których przyszło nam żyć. Co więcej, w ciągu ostatnich stuleci uległy one pogorszeniu. Mowa tutaj o poziomie tlenu w atmosferze, dwutlenku węgla i wodoru, a także o ciśnieniu. Zostańmy na moment, przy tym ostatnim. Pewnie nieraz bolała Cię głowa lub czułeś się senny bez żadnej przyczyny, prawda? To właśnie nieodpowiednie ciśnienie ma wpływ na Twoje samopoczucie. Podobnie jest z tlenem, dwutlenkiem węgla i wodorem. Jednak samopoczucie to nie wszystko, w grę wchodzi też zdrowie oraz regeneracja.

Czym więc jest normobaria? To metoda polegająca na regularnym, dłuższym przebywaniu w optymalnych warunkach, które zapewniają nam lepsze zdrowie i samopoczucie. Jest ona w pełni bezpieczna, dlatego mogą z niej korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Coraz częściej mówi się o tym, że normobaria da początek prawdziwej medycznej rewolucji. Dzięki nam możesz być jej częścią!

Historia normobarii w pigułce

Edukacji ciąg dalszy, czyli kilka słów o tym, kto wpadł na genialny pomysł zastosowania normobarii. Ma ona jednego twórcę, a jest nim doktor Jan Pokrywka. Oparł on swoją metodę na komorach hiperbarycznych, które odpowiednio zmodyfikował, tak aby panowały w nich warunki charakterystyczne dla normobarii.

komora normobaryczna normobaris otwarcie

Rozwój tej unikalnej terapii tlenowej odbywa się w niezwykle szybkim tempie, stąd można przewidywać, że wkrótce stanie się ona popularna na całym świecie. Ponad dwa lata temu powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Normobaryczne Doktora Pokrywki, do którego zadań należy m.in. popularyzacja normobarii. Jeśli chodzi o Polskę, to komory normobaryczne znajdziemy w wielu miejscowościach, dzięki czemu skorzystanie z tego typu terapii nie nastręcza żadnych problemów.

 

Komory normobaryczne Normobaris — komfort, który pokochasz

Jeśli już o komorach normobarycznych mowa, to warto zaznaczyć, że te, wykorzystywane w punktach Normobaris cechuje nie tylko najwyższa jakość, ale też ponadprzeciętny komfort, jaki zapewniają pacjentom. Wyposażyliśmy je w wygodne fotele, mając na uwadze czas, który należy w nich spędzić. W środku znajduje się oczywiście toaleta oraz system TV. Umożliwiamy też dostęp do internetu poprzez sieć Wi-Fi. Wiemy, że niektórzy potrzebują jeszcze większego spokoju, dlatego specjalnie dla nich zaprojektowaliśmy strefę VIP Room, oddzieloną od części głównej kabiny.

strefa vip komory normobarycznej

A co z bezpieczeństwem, zapytacie. Możecie być o nie spokojni. Kabiny wyposażyliśmy w szereg systemów bezpieczeństwa, które czuwają nad warunkami panującymi wewnątrz. Mało tego, poza standardowymi systemami zaprojektowaliśmy także systemy dodatkowe oraz awaryjne. W rezultacie komory normobaryczne Normobaris cieszą się opinią niezwykle bezpiecznych. Właśnie tak skrupulatne i odpowiedzialne podejście przyczyniło się do tego, że sam doktor Jan Pokrywka objął je patronatem. Nieustannie czuwa on nad jakością systemu Normobaris, stanowiąc swego rodzaju dodatkowy system zabezpieczeń.

Wpływ normobarii na zdrowie

Jeśli zdecydujesz się na regularną, długotrwałą terapię normobaryczną, możesz liczyć na mnóstwo korzyści. Twoje zdrowie poprawi się, a organizm będzie znacznie silniejszy. Terapia ma wpływ m.in. na wzmocnienie kondycji, spowolnienie procesów starzenia, zwiększenie produkcji komórek macierzystych, redukcję stanów zapalnych, wzrost natlenienia krwi i tkanek, poprawę koncentracji.

Jest ona cennym elementem walki z chorobami takimi jak np.:

✔️ cukrzyca,
✔️ reumatyzm,
✔️ alzheimer,
✔️ nadwaga,
✔️ depresja,
✔️ rak,
✔️ stwardnienie rozsiane.

To oczywiście zaledwie drobny wycinekzastosowań terapii przeprowadzanej w komorach normobarycznych. Jej dobre opinie nie wzięły się znikąd. Więcej informacji na temat wpływu tej terapii tlenowej na organizm znajdziesz w tym miejscu.

 

Wykorzystaj potencjał normobarii razem z nami

ulotki normobarisNormobaria może Ci pomóc, wystarczy, że spróbujesz. Skorzystaj z przygotowanej propozycji, wypróbuj nasze komory normobaryczne. Oferta zaskakuje korzystną ceną, cieszy się dobrymi opiniami, a co najważniejsze — jest skuteczna. To metoda bezinwazyjna, a więc całkowicie bezpieczna. Jej siłą jest w pełni naturalny charakter, a to cenna cecha w dzisiejszych czasach.

Zatrudnieni w Normobaris specjaliści wyjaśnią Ci przebieg terapii, odpowiedzą na Twoje każde pytanie, a także pomogą w razie potrzeby. Pamiętaj też, że jesteśmy nie tylko ekspertami w dziedzinie, ale również pasjonatami normobarii. W naszych rękach będziesz czuć się w stu procentach bezpiecznie. To gwarancja, którą Ci dajemy.

 

Komory normobaryczne w dobrej cenie — zapraszamy

Komory Normobaris znajdziesz w Gdańsku oraz Makowcu nieopodal Radomia. To nowoczesne placówki, gdzie każdego dnia przeprowadzamy sesje terapii normobarycznej. Do tej pory udało nam się pomóc setkom osób. Mamy ogromną nadzieję, że wkrótce dołączysz do tego wyjątkowego grona.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania — skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na każde z nich, porozmawiamy o normobarii, a także wyjaśnimy dokładnie, na czym polegają sesje w naszych komorach. Jesteśmy pewni, że docenisz przygotowaną ofertę i zostaniesz z nami na dłużej. Serdecznie zapraszamy.

Normobaris — już dziś zadbaj z nami o swoje zdrowie!

Istnieje kilka przeciwwskazań, które czasowo wykluczają wizytę:

 • Nie mogą z niej korzystać przede wszystkim pacjenci z uszkodzoną błoną bębenkową uszu.
 • Terapia nie jest wskazana także dla osób, które przechodzą infekcję układu oddechowego, grypę, silne przeziębienie i katar.


Dolegliwości te mogą powodować dyskomfort podczas korzystania z komory.

Co daje nam długotrwała terapia w komorze normobarycznej?

 • znacząca poprawa odporności
 • zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej organizmu
 • spowolnienie procesów starzenia
 • przyspieszenie rozwoju nowych naczyń krwionośnych
 • poprawa koncentracji
 • zwiększenie aktywności osteoblastów i osteoklastów
 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
 • dotlenienie komórek nerwowych
 • regeneracja uszkodzonych tkanek
 • usuwanie toksyn oraz metali ciężkich
 • poprawa krążenia krwi
 • stymulacja procesów metabolicznych
 • redukcja stanów zapalnych
 • zwiększenie produkcji komórek macierzystych
 • pomoc w dotarciu składników odżywczych do komórek
Scroll to Top