Normobaria

Czym jest normobaria?

Komora normobaryczna to pomieszczenie, w którym utrzymywane są warunki najbardziej sprzyjające życiu i zdrowiu człowieka. Ciśnienie (do 1500hPa), zawartość dwutlenku węgla (ok. 2%), wodoru (ok. 0,5%) oraz tlenu (ok. 40%) tworzą możliwości dla optymalnego dotlenienia organizmu. Tlenoterapia stosowana w naszej komorze jest bezinwazyjną, a jednocześnie niezwykle skuteczną metodą wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju dolegliwości zdrowotnych i urazów.

Podwyższone ciśnienie w komorze normobarycznej zwiększa ilość komórek macierzystych oraz pomaga w szybszej regeneracji organizmu. Podniesiona zawartość tlenu w połączeniu z większą zawartością dwutlenku węgla dużo skuteczniej dotlenia wszystkie tkanki niż w przypadku otaczającej nas atmosfery poza komorą. Wodór cząsteczkowy jako antyoksydant pozwala zwalczać rodniki hydroksylowe, które przyczyniają się do procesów starzenia.

wnętrzne komory normobarycznej

Na co pomaga normobaria?

Wielu ludzi powtarza, że chciałoby popracować nad swoim zdrowiem, kondycją, lepszym stylem życia czy urodą, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać. Jesteśmy od tego, żeby w tym pomóc.

Wizyty w komorze normobarycznej Normobaris wspierają regenerację organizmu w ponad 100 różnych schorzeniach, po urazach i operacjach. Sesje u nas wspomagają sportowców po intensywnym wysiłku, a także tych, którzy chcą w naturalny sposób podkręcić możliwości swojego organizmu. Dotlenienie wpływa na zahamowanie procesów starzenia i stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny. Wszystko po to, by zachować młody i piękny wygląd na jak najdłużej.

Chcemy pomóc Ci w osiągnięciu wszystkich celów związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

 
normobaris

Jaki skład ma powietrze w komorze normobarycznej?

WODÓR OKOŁO 0,5%
TLEN DO 40%
DWUTLENEK WĘGLA 2%
CIŚNIENIE DO 1500hPA